SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 11892186
nr 1189 2186
Bägare
silver, delvis förgylld, Olof H Bergström. 1810, Uppsala, Höjd: 22
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 11 juni 2018
kl 20:13:41
11/6 13:42:39
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver